Особливості системи
Платинум Рудді - міцний, еластичний і рідкий силікон. Дуже простий в роботі - легко змішується і дегазується. Завдяки тому, що компоненти забарвлені в різні кольори, чудово видно якість змішування, барвники для силікону не потрібні. Силікон дуже рідкий, завдяки цьому він якісно передає рельєф поверхні, добре протікає навіть у важкодоступні місця моделі.
Призначення силікону
Силікон, відповідний для будь-яких завдань - форми для мила, воску, парафіну, смол, поліуретанів, гіпсу, бетону.
Комплект складається з червоного і білого компонентів однакової маси.
Пропорція змішування по масі..........................1:1
В'язкість, мпа.....................................................9500
Час гелеутворення 23С, хв...........................30
Час повного становлення 23С, хв....................120
Час повної полімеризації 23С, годин.................12
Час повної полімеризації 50С, години..................2
Твердість ШорА через 24год....................................30
Лінійна усадка, %...............................................0.01
Межа міцності при розтягуванні, MPa................4,5
Міцність на розрив, кн/m....................................20
Короткочасна температуростійкість, З............250
Щільність, кг/л......................................................1.08
Рекомендації для початку роботи
При отриманні кожної нової партії обов'язкова проба партії. Залийте трохи силікону на поверхню майстер-моделі та відставте силікон полімеризуватися на 8-12 годин при кімнатній температурі. Тільки у тому випадку, якщо силікон добре затвердів, не вступив в реакцію з поверхнею моделі та не залипнув на ній, робіть основну заливку.
Загальні вимоги при роботі з платиновими силіконами. Силікони не сумісні з амінами, солями металів, сіркою і деякими видами глини, поліуретанів (особливо гнучких), пластиліном, деяких видів кераміки та ЛФМ. Платинові силікони не можна заливати у форми з силіконів на основі олова. При неможливості знати склад тих чи інших матеріалів, з яких виготовлені майстер-моделі, завжди необхідно робити пробу на затвердіння і прилипання. Продавець гарантує повну полімеризацію продукту та його властивості на перевірених поверхнях. Ми перевіряємо і гарантуємо затвердіння на таких поверхнях: гіпс, акрил, ABS, пластики гарячого формування, МДФ, бетон, латунь, мідь, нержавіюча сталь. Відповідальність за незатвердження або залипання силікону на нестандартних поверхнях лежить виключно на користувача. Обов'язково робіть тестові заливки! Буквально 20г силікону для тесту позбавлять майстра від втраченого часу, коштів і майстер-моделі. Платинові силікони чутливі до температури. При 10 градусах полімеризація може не розпочатися, а при 50 градусах силікон застигне за 15 хвилин. Всі параметри силікону наведені при температурі 23оС. Перед змішуванням температура компонентів повинна бути в діапазоні 20-26оС.
Використання
Допустимо використовувати шприц і змішувати за об'ємом при роботі з малими кількостями силікону. Наприклад вам необхідно змішати 40г силікону, для цього можна шприцами (окремий шприц для кожного компонента) набрати 19мл двох компонентів і видавити вміст у склянку. При великих обсягах заливки при об'ємному дозуванні може виникнути дисбаланс компонентів з-за їх різної щільності, що позначиться на механічних властивостях і часу затвердіння кінцевого продукту. Використовуйте ваги при роботі з великими масами силікону. Перед початком роботи переконайтеся, що компоненти мають температуру в діапазоні 20-26оС. Налийте потрібну кількість компонентів в пластиковий посуд і перемішайте до однорідного стану дерев'яною або пластиковою мішалкою намагаючись, не вбивати в масу повітряні бульбашки. Приділяйте увагу стінкам і дну тари. Зручно використовувати прозору тару для виявлення не перемішаних ділянок. Після приготування суміші повільно, з одного кута форми вилийте силікон на модель, температура якої повинна бути в діапазоні 20-26оС.
Приклад використання силікону для форми для кристалів
Матеріали по гуртовій вартості поставляються у тарі постачальника.
Упаковка складається з двох місткостей однакової маси.