Автор Козаченко Наталі
Трохи розповім як поетапно відбувається процес розпису футболки на прикладі вже досить давньою футболки. Малювала її хорошому другу в подарунок. Було це років так 3 тому, але майже весь процес був послідовно відображено.
Малюнок, який будемо малювати.
Напевно багато хто бачив його, він у свій час досить часто зустрічався в мережі
Як правило я починаю з опорного кольору, який і є основою для всього малюнка. Як розфарбування. Спочатку контур, потім в кольорі. На жаль цього процесу я тоді не зафіксувала, тому розповім на словах.
Як правило, я роздруковую малюнок у натуральну величину на розмір футболки, підкладаю під тканину. Цей лист мені служить і основний контуру, тобто через білу тканину, звичайно в міру її щільності, проступають контури малюнка, а так же лист захищає тканину від фарби, яка може просочитися і забруднити внутрішню сторону спини.
Потім промальовую малюнок чорним, користуючись тим, що малюнок частково видно і звичайно дотримуюся аналогічного малюнку, який завжди перед очима і з якого зрисовую самого зомбі.
Отримуємо ось такий ч/б рисунок
Потім невелика хитрість, якщо можна так сказати. Фарби, що контур, який в тюбиках, що фарба, яка в баночках, самі по собі дуже густі, і такого прозорого ефекту як на картинці домогтися на перший погляд незрозуміло як.
На прикладі фото нижче видно, як лягає фарба пензликом. Справа наліво щільність фарби зменшується. І якщо зліва вона зовсім щільно лягла, то вже зліва вона ніби злегка стосується тканини
можна звернути увагу, що тут кисті фактично для масла. Вони з жорстким форс. Але можна використовувати і синтетичні кисті. Вони трохи по іншому себе ведуть, але спробувати варто і тими, і іншими.
Так ось. Ефект прозорості. Відбувається це, коли макаешь кисть у фарбу, а потім основну фарбу як би смазываешь на чорнову тканину, а коли вся основна зайва маса фарби пішла, а потрібна фарба в невеликій кількості залишилася між ворсом, ось тоді можна наносити її мізків обережно і не сильно натискаючи на кисть. Проводячи пару раз в потрібних місцях, фарба там стає більш насиченою і ось він ефект плавного переходу кольору.
Потім аналогічним способом наноситься зелена фарба
де-то в окремих місцях трохи більш насиченим, щоб додати об'єму
І прикрашаємо футболку. додаючи відповідний тон в потрібних місцях
трохи тексту як вихідної картинки і власне кажучи от і все)
Обов'язково треба дати фарбі висохнути, а потім термічно її закріпити.
Хтось одяг поміщає в духовку на невелику температуру, хтось пропрасовує гарячою праскою через папір. Я користуюся останнім варіантом.
Фарби використовувалися текстильні Decola, як в банках, так і контур в тюбиках.
Як добитися ефекту акварелі? Акрил виготовлений на водній основі, значить, його можна розбавляти водою (якщо хто боїться, можна купити розчинник, але я не пробувала з розчинником, тому нічого не можу сказати). Фарбу потрібно в невеликій ємності розвести водою так, щоб вийшла за консистенцією фарбована вода. Концентрацію фарби визначаємо виходячи з інтенсивності кольору, який потрібно отримати на тканини. Краще поекспериментувати на шматку непотрібної тканини.
На тканину простим олівцем наносимо контури майбутнього малюнка. Надягаємо футболку/майку на планшет (я беру глянсову кришку від коробки). Закріплюємо футболку на планшеті. Потім ділянку, який хочемо пофарбувати, змочуємо водою, але не дуже сильно. Для змочування зручно користуватися губкою. Беремо пензлик або іншу губку занурюємо її в наш попередньо розведений розчин фарби і акуратно наносимо на змочений ділянку. ВАЖЛИВО! Відразу запастися феном, для того, щоб після нанесення розчину на тканину, ПОВНІСТЮ висушити цю ділянку. Інакше фарба буде розповзатися, поки остаточно не висохне.
І так всі ділянки усіма кольорами, які потрібні. А вже потім, коли все висохне, не розведеною фарбою наносити контур.
Перевага такої "мокрою" техніки в тому, що тканина прописується фарбою повністю і вже дуже не скоро вицвіте. Фарба, нанесена на суху, лягає на поверхню тканини і незабаром може відвалитися.
Спасибі за увагу)
Автор, стаття повністю тут
Інші подібні МК