Зараз ультрамодним прикрас будинку або саду стали кашпо з бетону геометричної форми. Найбільш часто їх відливають з бетону, але також використовують гіпс або смоли.
Квіткові горщики з бетону, трендового декоративного матеріалу, відмінно підходять сучасним інтер'єрам, особливо в романтичному, індустріальному і мінімалістичному стилі. Також, їх можна використовувати в саду і на терасах. Навіть найменші з них, завдяки своїй вазі, дуже стійкі. Їх не переверне випадковий порив вітру або расшалівшіхся домашній вихованець. Кашпо з бетону довговічні і ви можете надати їм будь-яку форму. На тлі сірого кольору зелений колір рослин виглядає особливо свіжо і яскраво. Такі кашпо легко нескладно виготовити самостійно, що ми і продемонструємо.
Чи подобаються вам акуратні, оригінальні мініатюрні рослини для складання композицій? Якщо так, то це ідеальний варіант. Геометричні кашпо часто використовують в композиціях для невеликих рослин - наприклад, сукулентів, незважаючи на зовнішню простоту, виглядає це просто неймовірно, "груба натуралістична" текстура бетону підкреслює крихку красу і зелень рослин.
У вигляді бонусу в кінці МК ми наведемо вам приклади використання "підручних" засобів для зняття дуже красивих форм :)
Сьогодні ми покажемо вам процес виготовлення такого кашпо від і до. Ви можете повторити цей процес абсолютно з будь-якої фази або скопіювати і "розмножити" наявний у вас гарний горщик в бетоні (головне,щоб його стінки не були занадто тонкими).
Для зручності ми викладемо короткий урок у фото, а комусь зручніше побачити процес заливки-відео.
Оскільки ми впевнені, що подивившись відео, у вас просто зачешуться руки зробити собі такі прекрасні відмінні інтер'єрні кашпо! Це просто, захоплююче і дуже-дуже красиво.
Відео МК (якщо ви новачок, радимо спочатку переглянути процес, а далі, якщо щось незрозуміло, переглянути фото та пояснення)
Для виготовлення бетонної кашпо нам знадобиться
1. Для форми - ми вибрали використовувати силікон для форм Платинум 33 (оскільки це універсальний, достатньо рідкий силікон, який має хорошу жорсткість у формі - це важливо, щоб потім, при заливці бетоном, стінки не були надто м'якими. Крім того, цей силікон добре підходить для заливок як бетону, так і гіпсу - він має гарну стійкість до заливання агресивними середовищами бетонів. Крім того, силікони серії Платинум безпечні і підходять для робіт у домашніх умовах).
Силікони https://elastoform.com.ua/g1806305-silikonovye-kompaundy
2. Розподільчий склад для обробки поверхні майстер-моделі ИзРелиз https://elastoform.com.ua/g1482995-krasiteli-pigmenty-dlya
3. Бетон (гіпс, смола-на ваш вибір)
4. Супутні матеріали-ваги, рукавички, пістолет з термоклеєм.
Отже, приступаємо!
Для зручності ми викладемо короткий урок у фото, а комусь зручніше побачити процес заливки-відео.
Вихідною майстер-моделлю стала нарізана лазером фанера за придуманим кресленням дизайну в геометрическм стилі.
Основним завданням стало наростити стінки майстер-моделі. Фанера, природно, дуже тонка для силіконової форми та для подальшої заливки бетоном. Тому, щоб утолщить стінки, майстер-модель була зроблена з 2 частин - зовнішньої і внутрішньої.
Склеюємо першу, зовнішню частину майстер-моделі
Потім вклали в неї внутрішній вкладиш.
Трохи пройдемося наждачним папером по поверхні майстер-моделі (прибрати нерівності, залишки клею і т. д.) і покриваємо матовою фарбою. Фарба має тут 2 функції - надає поверхні красиву "матову"текстуру і виявляє недоліки обробки поверхні у разі їх наявності)
Наша майстер-модель готова, приступаємо до заливання силіконом.
Перше, щоб силікон не залипал на поверхні майстер-моделі, її обробили розділовим складом ИзРелиз , в 2 шари. Опалубкою для заливки в даному випадку нам служить шматок картону. Щоб прикріпити оплубку і ізолювати місця можливого підтікання силікону, пройдемося пістолетом з термоклеєм внизу.
Увага, важливо! Дуже добре прослідкуйте, щоб опалубка була ізольована знизу, так як силікон має хитре властивість підтікати в погано ізольованому місці в ту ж секунду, як тільки ви відвернетеся :)
Далі важливий момент - щоб форма була "полій", в неї вставляється вкладиш (в даному випадку, чудово підійшли палички для суші і баночка клею).
Змішування і заливка силікону Платинум 33
Силікон змішується з вагою 1 А:1 (на електронних вагах, змішування за обсягом - шприцами або мірниками, порушує пропорції, це робити небажано).
Технологія заливки - заливається силікон тонкою цівкою з висоти, в одну крапку, повільно, щоб він заповнив всі порожнечі і ємності.
Чекаємо належний час (в ідеалі - це 24 години, хоча силікон отвердится вже через 6-8 годин в теплі, при кімнатній температурі). Виймаємо, обрізаємо зайве і ось вона-в руках у нас прекрасна формочка достатньої жорсткості, в якій ви зможете вилити стільки красиві кашпо, скільки вам завгодно!
Змішуємо і заливаємо бетон (при цьому треба стукати по стінках форми, щоб допомогти вийти всім пузырикам із суміші).
Також, в бетон ви можете додавати пігменти, лити кашпо різного кольору, який вам подобається.
Результат - перший горщик готовий, а решта (поруч) - чекають своєї черги для переселення!
І тепер, як бонус, варіанти заливки горщиків і кашпо з звичних і доступних вам дому предметів - наприклад, чашки і пляшки, ляльки :)
А ось пірамідка і трохи золотої фарби - насправді, це супер дизайнерський сет від Urban Concrete Design
(але ми-то тепер можемо зробити не гірше, адже правда?)
Вдалого вам творчості!