1. Робоча поверхня (підкладка для роботи, щоб не бруднити стіл)
Головна вимога — максимальна гладкість поверхні, а також стійкість до порізів ножів, оскільки такі парези забиваються частинки глини, а вони бруднять нові шматочки пластики. Підкладка для роботи не повинна ковзати по столу, для цього під неї можна підкласти нековзний матеріал або прикріпити її до столу невеликими шматочками двостороннього скотчу.
В якості робочої поверхні підійдуть:
— Дощечки для ліплення (якісні і дуже гладкі)
— Кахельна плитка
— Скло
— Чистий папір
Небажано використовувати дерев'яні поверхні — вони швидко дряпаються і вбирають частинки пластики.
2. Леза
При роботі з пластикою не обійтися без ріжучих предметів:
Професійні леза випускаються виробниками пластики. Традиційно в комплект входять жорстке, гнучке і хвилясте леза. Хороші леза дозволяють при нарізці не змащувати малюнок, чітко і рівно нарізати ковбаски, а завдяки гнучкому лезу можна акуратно вирізати незвичайні фігурні деталі.
3. Качалка для розкочування глини.
Найкращий варіант — прозора акрилова скалка (їх випускають відомі бренди Studio by Sculpey, Makin's, Fimo). Також у продажу є акриловий валик (роллер)- та ж качалка, тільки з ручкою.
На перший час можна обійтися підручними засобами. Качалку цілком можна замінити скляною пляшкою або трубкою з пластика, металу. Головні вимоги до такої «заміни» — рівна циліндрична форма, твердість, гладка поверхня і відсутність швів.
4. Паста-машина допоможе вам:
розкачати полімерну глину рівні пласти заданої вами товщини, створити плавний перехід кольору – суміш «Скіннер», виготовити текстуровану поверхню пластику, підготувати пластику для техніки міка-шифт.
5. Екструдер (інструмент схожий на шприц) служить для видавлювання глини через одне або кілька отворів в насадці. Допомагає економити майстрам час і отримати цікаві колірні ефекти.
Зазвичай в комплекті з екструдером йдуть 19-22 знімних насадок для виготовлення різних фігурних ковбасок.
Варто відзначити, що видавлювати ковбаски з екструдера дуже не легка справа, тому ваша пластику повинна бути теплою і добре розім'ятої.
Екструдери випускають такі фірми як: Sculpey, Makin's, Kemper
Інструмент можна розбирати на три частини, що дозволяє легко чистити.
6. Каттери або формочки для вирізання.
Вони є різних розмірів і форм – квадратні, прямокутні, круглі, овальні, фігурні.
Випускаються також практично всіма відомими виробниками глин.
7. Шматочок скла стане в нагоді вам для створення намистини
8. Голки і зубочистки,дотси стане в нагоді вам для проколювання отворів, надання фактури і запікання.
9. Стеки. Допомагають у ліплення дрібних деталей. У великому асортименті продаються в художніх салонах.
10. Молди
Ідеально підходять для створення повторюваних елементів, наприклад, у створенні біжутерії. Молди зазвичай бувають силіконові і пластикові. Вибір дуже великий, наприклад, можна знайти такі молди, як квіти, тварини, листя, обличчя, солодощі, черепашки, ведмедики і багато іншого.
11. Штампи і текстурні листи – служать для додання поверхні певної текстури.
12. Пергамент може стати в нагоді в якості підкладки для запікання ваших виробів, а також з його допомогою добре прибирати відбитки пальців з глини.
13. Наждачний папір
Підійдуть різні її види: від великої до дрібної шліфування. Перша нагоді для додання ефекту старовини, подряпин, а друга потрібна для поліпшення товарного виду, також допомагає прибрати сліди пальців і дрібні огріхи на виробах. Для шліфування так само підійдуть пилочки для нігтів і полірувальні блоки. А для полірування добре послужить шматочок джинсової тканини.
14. Фольга може знадобитися, як каркас або основа для вашого виробу. Також з фольги можна зробити гірку-основу для запікання, у неї буде легко застромити зубочистки з намистинами.
15. Гумові рукавички
Деякі майстри воліють працювати в рукавичках, щоб на виробах не залишалися відбитки пальців.
16. Тонка харчова плівка добре підходить для зберігання пластики і для вирізування деталей з використанням формочок.
17. Духовка (духова шафа)
Якщо у вас не працює духовка, то можна придбати міні-піч з режимом конвекції і використовувати її для запікання виробів з полімерної глини.
18. Термометр
Не у всіх духовок є точне регулювання температури або ж датчики показують її неточно. Для таких випадків стане в нагоді спеціальний «духовочный» термометр. Він ставитися прямо в духовку і показує точну температуру в ній.
19. Інструменти для роботи з дротом і для складання готових прикрас.
— Плоскогубці (або тонкогубци) мають плоскі губки. Вони можуть бути рівні і рифлені. Частіше використовуються, для розмикання ланок, колечок, а так само для утримання дрібних деталей.
— Бокорізи (кусачки) — це ріжучий інструмент. Їх використовують для відкушування дроту, струн, волосіні.
— Круглогубці використовуються для роботи з пінами і дротом. Завдяки їм можна на кінці піна зробити колечко.
20. Спеціальний лак для полімерної глини – стане в нагоді вам для створення на виробах з полімерної глини захисного шару, а так само як декоративне покриття.
21. Пензель для лаку.
22. Свердла 1, 1.5 і 2 мм — для просвердлювання отворів в намистинках.
23. Вологі і звичайні серветки для протирання рук та інструменту.
Це той набір інструментів для роботи з полімерною глиною, який повинен бути, на мій погляд, у кожного майстра. Ці інструменти для пластики полегшать процес створення виробів, і головне дуже допоможуть досягти бажаного результату. Як я вже писала на самому початку — набір інструментів для полімерної глини — у кожного майстра з часом поповниться своїми пристосуваннями і улюбленими штучками.
Тут головне пробувати, експериментувати і знаходити собі вірних «помічників».